Przyjaciele żyrafy: Marianna i Bibi

Z okazji premiery trzech tomów Przyjaciół żyrafy. Bajek o empatii Joanny Berendt i Anety Ryfczyńskiej w formie audiobooka, prezentujemy nowe opowiadanie z serii Przyjaciele żyrafy. Tym razem nie rozgrywa się ono w Leśnym Zakątku, lecz eksploruje ślady, jakie pozostawia w świecie Bibi podczas swoich podróży… Oto Marianna i Bibi.

Zaczyna się tak…

Pewnego razu, gdy byłam na wakacjach w północnej części kraju, usiadłam w parku, zmęczona po całym dniu wędrówki. Oparłam się o drzewo i oddychałam głęboko. To była cudowna chwila nicnierobienia. Słyszałam szmer liści, świergot ptaków, szum wiatru… Dobrze się tak chwilkę zrelaksować, pomyślałam.

Nagle tuż koło mnie rozległy się dziwne dźwięki. Jakby mlaskanie? Jakby chrupanie? Pękanie?! Trochę się przestraszyłam, ale też byłam bardzo ciekawa, co się dzieje. Obróciłam się i po drugiej stronie drzewa zobaczyłam wiewiórkę, która ochoczo wyjadała nasionka z szyszki.
– Witaj – powiedziałam.
– Witaj! – odpowiedziała wiewiórka.

Co dzieje się dalej? Zapraszamy do lektury! Darmowy plik pdf znajduje się tutaj:

A audiobooki? Ach tak! Dzięki współpracy ze Storybox.pl możemy was z wielką przyjemnością zaprosić do posłuchania wszystkich opowiadań z serii Przyjaciele żyrafy w formie audio. Głosów użyczyli Maciej Więckowski i Lena Schimscheiner. Audiobooki – w formie plików mp3 lub płyt CD – są dostępne na stronie Storybox.pl. A dokładniej tu:

TOM PIERWSZY

TOM DRUGI

TOM TRZECI

Zapraszamy serdecznie do świata Przyjaciół żyrafy!