Przyjaciele żyrafy: Bober czy bóbr, czyli o Błażeja byciu sobą

Z okazji premiery trzech tomów Przyjaciół żyrafy. Bajek o empatii Joanny Berendt i Anety Ryfczyńskiej w formie audiobooka, prezentujemy nową przygodę żyrafy Bibi i innych zwierzątek z Leśnego Zakątka. Oto Bober czy bóbr, czyli o Błażeja byciu sobą.

Zaczyna się tak…

W pewne lipcowe popołudnie, gdy słońce powoli chyliło się ku zachodowi, żyrafa Bibi wybrała się na spacer z przyjaciółmi. Łąki pachniały tak intensywnie, że aż zakręciło jej się w głowie – od zapachów i ogólnego zachwytu. Słychać było śmiech i wesołe głosy towarzyszącej żyrafie ferajny zwierząt z Leśnego Zakątka. Szakal Zenon fikał koziołki, jelonek Staś ochoczo przeskakiwał przez leżące pnie i konary, nietoperzyca Blanka, latając ponad głowami pozostałych, podśpiewywała wesoło: „Jupiii jajaja, lubię wspólne wycieczki, jupiii jajaja, dobrze się bawimy!”. Jaszczur Franek udawał tajnego agenta. Bocian Kajtek bawił się w berka z wilczkiem Szymonem.

Ktoś patrzący z boku mógłby pomyśleć, że wszyscy się dobrze bawią. Jednak wnikliwa obserwatorka, jaką jest Bibi, zauważyła, że nie wszystkim dopisywał humor. Bóbr Błażej szedł wolniej niż zazwyczaj, powłóczył łapkami i ciągniętym po ścieżce ogonem wznosił obłok kurzu. Szedł dużo, dużo wolniej niż pozostali. Miał przygarbione plecy i opuszczone uszy. Wyglądał trochę tak, jakby uleciała z niego energia, tak jak z nieszczelnego balonika z sykiem ulatuje powietrze.

Co dzieje się dalej? Zapraszamy do lektury! Darmowy plik pdf znajduje się tutaj:

A audiobooki? Ach tak! Dzięki współpracy ze Storybox.pl możemy was z wielką przyjemnością zaprosić do posłuchania wszystkich opowiadań z serii Przyjaciele żyrafy w formie audio. Głosów użyczyli Maciej Więckowski i Lena Schimscheiner. Audiobooki – w formie plików mp3 lub płyt CD – są dostępne na stronie Storybox.pl. A dokładniej tu:

TOM PIERWSZY

TOM DRUGI

TOM TRZECI

Zapraszamy serdecznie do Leśnego Zakątka!