CoJaNaTo i Ya’Acov Darling Khan na festiwalu Wibracje

Pod koniec lipca odwiedzimy – z paletą książek – festiwal Wibracje, który odbędzie się w miejscowości Giże k. Olecka w dniach 26–30 lipca 2023 roku.

Festiwal Wibracje to pięciodniowe wydarzenie łączące wykłady, warsztaty, koncerty – tańce – ogniska, część targową, strefę dla ciała, zdrową streafę jedzeniową w swoistą MIKSTURĘ. To największy w Polsce festiwal dotyczący holistycznego, naturalnego dbania o siebie i swoje otoczenie, ekologii, rozwoju i życia w harmonii.

Jak piszą organizatorzy:

W czasach instant, gdzie wszystko jest natychmiastowe, średniej jakości i powierzchowne, Wibracje sięgają głębiej. Wyróżniamy się, bo przyciągamy osoby o pewnej dojrzałości, świadomym stylu życia i otwartości. Promujemy ideę, że życie w pełnym zdrowiu i równowadze jest na wyciągnięcie ręki.

Celem Festiwalu jest pogłębianie wiedzy, samodoskonalenie, aby żyć w lepszym kontakcie ze sobą i otaczającym nas światem. Promujemy ideę, że życie w pełnym zdrowiu i w harmonii jest na wyciągnięcie ręki. Tworzymy przestrzeń dla spotkań ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Szerzymy świadomość ekologiczną. Promujemy harmonijne i odpowiedzialne relacje z naturą – i ze sobą.

Obecne tam będzie również wydawnictwo CoJaNaTo – serdecznie zapraszamy na nasze stoisko, gdzie będą, oczywiście, książki, ale także inne drobne atrakcje, które przygotowujemy dla małych i dużych osób, które nas odwiedzą.

Będzie można u nas nie tylko zakupić wiele z naszych książek – i porozmawiać o nich! – ale też posłuchać medytacji i nauczyć się metody koherencji rytmu serca. Dzieci będą mogły zaś spędzić miło czas z kolorowankami, uważnymi grami planszowymi i kartami Magiczna chwila.

Festiwal WIbracje to doskonała okazja, by pocelebrować premierę nowej książki Ya’Acova Darlinga Khana – JAGUAR W CIELE, MOTYL W SERCU to autobiograficzna opowieść o inicjacji współczesnego szamana, poszukiwaniach w świecie zewnętrznym i wewnętrznym drogi do połączenia się z tym, co niewidoczne, i zmieniania świata na lepsze. Bo tym właśnie są szamani – strażnikami naszego świata, wyczulonymi na jego cierpienie i głębokie potrzeby wszystkich żywych istot.

Ya’Acov Darling Khan wraz z partnerką, Susannah Darling Khan, są gośćmi festiwalu Wibracje. Oto, co dla nas planują:

Ceremonia Otwarcia: Movement Medicine (Anna Sierpowska, Ya’Acov & Susannah Darling Khan, Nessi Gomes, Mose) – środa

Po raz siódmy spotykamy się, by podziękować Ziemi. Znów spotykamy się – w kręgu ludzi ciekawych świata, gotowych na skok w nieznane swojego życia, sięgających do źródeł alchemii połączeń ciało – serce – umysł, budując zdrowe relacje. Widzę Cię – Widzę Cię.

Podczas Ceremonii Otwarcia przywołujemy w intencji wolność i zwracamy się wołaniem do tego tańca w kierunku całej społeczności. Teraz jesteśmy potrzebni do tego, by brać odpowiedzialność za siebie i obraz świata jaki współtworzymy.

Nie musimy się lubić, jesteśmy tu, żeby się kochać i odnajdywać momenty ucieleśnionej obecności i jasności, że relacje, jakie tworzymy, oparte są o nasze 𝐰𝐨𝐥𝐧𝐞 𝐰𝐲𝐛𝐨𝐫𝐲.

Warsztaty Postaw na zrozumienie, komunikację i tworzenie więzi (koncepcja F.U.C.K.: Forging Understanding, Communication & Kinship) – Ya’Acov i Susannah Darling Khan

Podczas tych warsztatów twórcy praktyki Movement Medicine opowiedzą o kluczowych elementach ich związku, które wpływają na to, że jest dla innych inspiracją. Po 37 wspólnie spędzonych latach ich dynamiczna relacja w połączeniu z siłą kreacji stanowi źródło wiedzy dla osób, którym zależy na budowaniu intymności w związku, która z kolei przekłada się na lepszy seks. Nie nauczają tantry. Dzielą się swoimi spostrzeżeniami z bycia we wspólnocie miłosnej przez ponad trzy i pół dekady.

W tym czasie udało im się wypracować sposób, aby tworzyć związek oparty na wzajemnym wsparciu i odpowiedzialności zgodnie z koncepcją yin i yang. W tym konkretnym przypadku mówimy o relacji mężczyzny z kobietą. Omawiają wyzwania związane z licznymi stereotypami, które wiele osób wnosi do swoich związków.

Lepiej tego nie przegapić. Ich doświadczenia są zabawne, bardzo praktyczne, autentyczne i dają wiele do myślenia. Mówią tak: „Wiemy, że bycie w związku potrafi być wymagające. Sytuacje, z którymi się mierzyliśmy, jednoznacznie pokazują, że wszystko, przez co wspólnie przeszliśmy, miało swój sens i wzmocniło nas w nadspodziewany sposób. Ciężko nam sobie wyobrazić bardziej duchowe przeżycie niż nasz związek. Kiedy oddajesz się miłości, zdajesz sobie sprawę, że wszystko, co podświadome, wszystkie myśli pozostające w cieniu, strach przed nagością, kwestie związane z egzystencjalnością, wszelkie rozczarowania, zdrady i chwile załamania, wszystko to przynosisz ze sobą w przestrzeń miłości, oczekując uzdrowienia i uzewnętrznienia uczuć. Gdy osiągamy stan błogości, czujemy przeszywający nas pocisk miłości. Jeśli znajdziemy złoty środek i przestaniemy szukać winy w innych za to, co odczuwamy, nasza miłość osiągnie zupełnie nowy wymiar”.

Warsztaty The Infinite Well (Nieskończona studnia) – Ya’Acov Darling Khan

Praktyka Movement Medicine jest zakorzeniona w pięciu wymiarach związku:

Pierwszy wymiar: Ja
Drugi wymiar: Inni
Trzeci wymiar: Wspólnota
Czwarty wymiar: Dusze i świat wyobraźni
Piąty wymiar: Nieskończona studnia lub źródło życia

Podczas tych warsztatów Ya’Acov poruszy temat szamańskiego podejścia do boskości we wszystkich obszarach życia, opisując to, co sam nazywa nieskończoną studnią. Wyjaśni znaczenie wewnętrznego szamana i omówi różne etapy związane z jego obecnością. Z wykorzystaniem bębna zaprosi uczestników do postąpienia o krok głębiej, nie aby uwierzyli, lecz aby bezpośrednio doświadczyli swojego połączenia ze Źródłem.

Dzięki warsztatom możesz odkryć w sobie pokłady dodatkowej siły, poznać się głębiej i otworzyć w swoim sercu drzwi dla największej mocy – mocy pokoju.

Warsztaty The Listening Key – An Embodied Listening (Istota słuchania – Słuchanie własnego ciała) – Susannah Darling Khan

Susannah jest osobą szczególnie ceniąca sobie aspekty medytacji i wsłuchiwania się ze własne ciało, przedstawia swój punkt widzenia i dzieli się spostrzeżeniami, które pomagają wzmocnić relacje między dwiema osobami, zwiększają świadomość oraz odmieniają relacje.

Mówi: „Jestem pod nieustannym wrażeniem, jak te bardzo proste ćwiczenia pomagają ludziom radzić sobie z różnymi sytuacjami oraz jak wiele wynoszą oni z warsztatów poświęconych praktykom Movement Medicine. Często jesteśmy przekonani, że tylko nieliczne osoby mają w sobie coś, co umożliwia im dokładne wsłuchiwanie się w to, co mówią inni. Jednak nie jest to prawdą. Tak naprawdę jest to umiejętność, której można się nauczyć, wyćwiczyć ją, na następnie stosować w różnych sytuacjach. Jesteśmy istotami społecznymi. Będąc w towarzystwie osób, wśród których dobrze się czujemy, jesteśmy w stanie wyeksponować swoje najlepsze cechy. I tak samo w naszym towarzystwie pewnym osobom łatwiej jest zabłysnąć swoimi zdolnościami”.

W tym warsztacie Susannah przeprowadzi uczestników przez szereg ćwiczeń związanych z umiejętnością słuchania, dzięki czemu wyniosą jak najwięcej informacji, które później pomogą im lepiej radzić sobie w codziennych sytuacjach.

Opisy wydarzeń pochodzą ze strony festiwalu Wibracje. Praktyczne informacje o festiwalu znajdziecie tutaj: LINK.