Świąteczna bajka od Babci-Żabci

Snel Eline

Fragment grudniowego newslettera

Eline Snel, autorki książki „Uważność i spokój żabki”

Tej nocy wyszłam z łóżka, żeby zobaczyć, co się dzieje na dworze.

Było cicho…  Łagodna prostota życia płynęła sobie spokojnie. Natura i noc.

Drzewa w ogrodzie, śpiące ptaki, ciemne niebo o nieokreślonym kolorze rozciągające się jak okiem sięgnąć.

Gwiazdy błyszczały i mrugały, jakby z jakiegoś świata równoległego … jakiegoś dalekiego wymiaru. A jednak są tutaj… zawsze… wszędzie. Jak świecące drogowskazy, na które możemy liczyć w naszej podróży przez życie. Wspaniałe uczucie jedności wnika aż do najgłębszej głębi mnie. Porywa mnie.

Poddaję się mu i staję jego częścią. Jestem częścią fal i chmur. Chwila doskonałego szczęścia. Cud. Nie ma pytań… nie ma odpowiedzi… tylko łagodna prostota poczucia połączenia ze wszystkimi istotami wkoło.

Światełka bożonarodzeniowe już błyskają tu i ówdzie w ogrodzie. Drzewa budzą się powoli, zaczynają docierać do mnie dźwięki.  Niebo przybiera fantastyczne barwy, jakby chciało powiedzieć: „patrz na mnie, żyj, oddychaj, zaczyna się nowe”.

Okres Świąt Bożego Narodzenia zaprasza nas do zwrócenia uwagi na rodzące się nowe szczęścia w naszym życiu. Jesteśmy podatni na zranienia.

Zależymy jedni od drugich. Kiedy chłód i samotność domagają się ciepła ludzkiego i bliskości. Kiedy dotyka nas boleśnie los. Kiedy musimy odpuścić to, co tak bardzo chcielibyśmy zatrzymać. Szczęście nie stawia warunków. Po prostu jest. Możesz pić je małymi łykami, jak dobre wino. Możesz też rozkoszować się jego zapachem i pochłaniać z apetytem, jak ciepły, świeży chleb. Pozwól się zaskoczyć nagłością chwil szczęścia, które barwią twoje życie na złoto.

Po wielu miesiącach spędzonych w szpitalach, dla rodziny mojej córki nadszedł czas powrotu do domu.

Przemierzyli wielki ocean, widzieli po drodze wiele lotnisk, ale teraz przybili ze swoim dzieckiem do bezpiecznego portu. To jest nowy dzień. Smakuję moment, podczas gdy przytulony do mnie wnuk mruczy : „Babciu-żabko, masz ładne tygrysie okulary”. I uśmiecha się do mnie. Spojrzenie pełne mądrości dotyka mojej duszy.

Miłość i szczęście
Są jak drobny deszcz
Który zrasza wszystko
Nie wyłączając
Niczego ani nikogo

Życzę Wam dobrych Świąt i mnóstwo niespodziewanego szczęścia
Eline